< Wróć do bloga

Jak założyć podsłuch w domu?

Autor: SPYROOM

Jak założyć w domu podsłuch?

Często dużo ważniejsze od tego, co widzimy, jest to, co słyszymy. Podsłuch zazwyczaj kojarzy się z kontrolą pracowników, ale zdarzają się także sytuacje w życiu prywatnym, gdy musimy zdobyć ważne informacje. Jak założyć urządzenie szpiegujące, by nie zostało ono szybko wykryte przez niepowołaną do tego osobę? Skorzystaj ze wskazówek prywatnego detektywa, dzięki którym założysz podsłuch w sposób dyskretny i zgodny z prawem.

Czy mogę podsłuchiwać rodzinę - co mówi prawo?

Według Kodeksu karnego w Polsce podsłuchiwanie jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny,
ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. (art. 267 par. 3 i 4 k). Nie możemy podsłuchiwać członków rodziny czy pracowników bez ich wiedzy. Jeżeli nie chcesz wchodzić w konflikt z prawem, koniecznie skorzystaj z porady detektywa lub prawnika. Zebrane dane najprawdopodobniej chcesz przedstawić w sądzie jako dowód w sprawie, dlatego powinno ci zależeć na legalności twoich działań. Według przepisów każdy człowiek ma prawo do prywatności, swobody i ochrony komunikacji.

Legalność podsłuchów

Czy w każdym przypadku zakup urządzenia szpiegowskiego jest pozbawiony sensu? Niezupełnie. Okazuje się, że jeśli przedmiotem nagrania jest rozmowa, w której uczestniczysz, to uzyskane w toku jej prowadzenia informacje są danymi, do których posiadania jesteś przecież uprawniony. W sytuacjach takich jak znęcanie się nad rodziną czy wykorzystywanie seksualne zarejestrowanie rozmowy może być kluczowe podczas udowadniania winy oskarżonego. Przemoc fizyczną czy mobbing trudno udowodnić w inny sposób.

Jak ukryć podsłuch w domu?

Podsłuch wysyłający czy dyktafon bez problemu ukryjesz w przedmiotach codziennego użytku. Nie będzie on wzbudzał podejrzeń ze względu na swoje niewielkie rozmiary. Z łatwością umieścisz go w dziecięcej zabawce, okładce książki czy ramce ze zdjęciem. Poszukując rzeczy, w której możesz ukryć podsłuch, wybierz przedmiot, którego podejrzany nie będzie dotykał.

Jaki podsłuch wybrać? Jeśli chcesz mieć możliwość szybkiej reakcji, wybierz urządzenie nadające. Natomiast dyktafon dobrze sprawdzi się w sytuacjach, gdy planujesz zebrać dowody. Zwróć uwagę na czas pracy urządzenia i jakość mikrofonu. Zastanów się, czy zależy ci na jakości dźwięku, czy na odległości, z jakiej można prowadzić nasłuch. Im mniejsze urządzenie, tym trudniej je wykryć.

Pomoc detektywa w zakładaniu podsłuchu

Potrzebujesz porady w zakresie stosowania podsłuchów w domu? Chcesz mieć pewność, że twoje działania będą legalne i nie wejdziesz w konflikt z prawem? Każda sytuacja jest inna i wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Aby zebrać dowody przeciwko osobie z bliskiego otoczenia, potrzebna jest dyskrecja i opanowanie. Skorzystaj z pomocy prywatnego detektywa, który pomoże ci założyć podsłuch tak, by podejrzany nie zorientował się, że jest szpiegowany. Nasi specjaliści mają szerokie doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw i zbieraniu solidnych dowodów sądowych. Sprawdź, co mogą zrobić w twojej sprawie.

Nie znalazłeś tego,
czego szukałeś?

Kontakt

Zostań naszym dystrybutorem

Dowiedz się więcej

Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na naszą politykę cookies

Rozumiem