< Wróć do bloga

Wykrywanie podsłuchów w biurze

Autor: SPYROOM

Zakładanie i wykrywanie podsłuchów w biurze

 

O wzroście popularności urządzeń do podsłuchu słyszał już chyba każdy z nas. Czy mamy się czego obawiać? Jeżeli pracujesz w biurze, w którym na co dzień procesowane są ważne informacje, pochyl się na moment nad tematem zakładania i wykrywania podsłuchów w biurze. Musisz wiedzieć, że kupowanie podsłuchów i innych urządzeń do szpiegowania jest legalne – nie podlega ono żadnej kontroli. Dodatkowo, jest bardzo proste, szybkie i anonimowe – można to zrobić drogą internetową. Idąc jednak dalej, zakładanie tych podsłuchów jest już nielegalne (wyłączając wyjątkowe sytuacje – ale o tym decyduje ewentualny sąd). Wykrywanie podsłuchów jest natomiast nie tylko legalne, ale bardzo często niezbędne, jeśli dba się o bezpieczństwo danych.

Legalność podsłuchów

 

Tak jak wspomniano wcześniej, zakładanie podsłuchów nie jest legalne. Mówi o tym artykuł 267 kk:

§1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (...)”.

Jeżeli podejrzewasz, że w Twoim biurze może znajdować się podsłuch, nie czekaj. Zadbaj o ważne informacje i znajdź rozwiązanie najlepsze dla siebie.

Wykrywanie podsłuchów w biurze – samodzielnie czy z pomocą prywatnego detektywa

 

Istnieje szansa, że założony podsłuch znajdziesz samodzielnie. Przeszukaj całe pomieszczenie bardzo dokładnie, zaglądając w każdy zakamarek. Zwróć uwagę na przesunięte lub nowe przedmioty, ślady wiercenia, przekładania itp. Proces przeszukiwania jest żmudny i czasochłonny – musisz być na to przygotowany.

Wykrywanie podsłuchów w biurze przy użyciu specjalistycznego sprzętu

 

Jeżeli podczas standardowych poszukiwań nic nie udało się znaleźć, przemyśl kupno sprzętu nakierowanego na  wykrywanie podsłuchów w biurze.  W naszym sklepie znajdziesz sprzęt różnego rodzaju – musisz dobrać go w zależności od specyfiki pomieszczenia oraz innych zależności. W sklepie znajdziesz przyrządy do wyszukiwania m.in kamer, podsłuchów telefonów, mikrosłuchawek, nadajników mikrofalowych, lokalizatorów GPS, dodatkowych kart SIM, komórek, dyktafonów analogowych i cyfrowych, mikrofonów i wielu innych. Jeżeli potrzebujesz rady dotyczącej zakupu, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Wykrywanie podsłuchów w biurze przez prywatnego detektywa

 

Istnieje również możliwość zlecenia całej pracy prywatnemu detektywowi z agencji detektywistycznej. Masz wtedy pewność, że praca zostanie wykonana dokładnie i profesjonalnie. Detektyw dysponuje sprzętem różnego rodzaju, dlatego żadne urządzenie szpiegujące mu nie umknie. Oprócz narzędzi, posiada również doświadczenie – ono podpowie mu, co i gdzie szukać. Jeżeli jest to droga idealna dla Ciebie, skontaktuj się z profesjonalnym detektywem wykonującym wykrywanie podsłuchów w biurze. Nie zwlekaj – nie pozwól, aby konkurencja wykradła i wykorzystała cenne informacje na Twoją niekorzyść. Z detektywem będziesz pewien, że Twoje biuro i ważne informacje są bezpieczne.

 

Nie znalazłeś tego,
czego szukałeś?

Kontakt

Zostań naszym dystrybutorem

Dowiedz się więcej

Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na naszą politykę cookies

Rozumiem