< Wróć do bloga

Zastosowanie podsłuchów w opiece nad dziećmi

Autor: SPYROOM

Podsłuchiwanie dzieci - kiedy legalne?

W ostatnich latach wielokrotnie docierały do nas informacje na temat nieodpowiedniej opieki sprawowanej przez opiekunów w przedszkolach i żłobkach. Czy chęć ochrony własnej pociechy upoważnia rodziców do założenia dziecku podsłuchu? Kiedy szpiegowanie jest legalne? Dostępność akcesoriów szpiegowskich sprawia, że wielu rodziców bez namysłu decyduje się na zakup takiego sprzętu. Tymczasem podsłuchiwanie nie zawsze jest legalne. Należy kierować się rozsądkiem podczas zakładania tego typu urządzeń. Jeśli jednak masz podstawy do podejrzeń i nie jesteś w stanie dostarczyć dowodów w inny sposób, warto rozważyć założenie podsłuchu.

Kiedy podsłuchiwanie jest legalne, a kiedy niedopuszczalne?

Ojciec czy matka nie mają prawa wyposażania swojego dziecka w urządzenia podsłuchujące, rejestrujące dźwięk czy obraz. Instalowanie tego typu sprzętu jest nielegalne. Nielegalne będzie również wówczas, gdy rodzice poinformują nauczyciela lub dyrektora, że w danym dniu ich pociecha będzie w takie urządzenie wyposażone w tego rodzaju sprzęt.

Zgodnie z art. 267 Kodeksu karnego, podsłuchiwanie między innymi w domu jest niedopuszczalne, gdy służy zdobyciu przez podsłuchującego „informacji dla niego nieprzeznaczonej”. Nie możemy zakładać urządzenia szpiegowskiego, gdy chcemy z ciekawości dowiedzieć się, o czym nastolatek rozmawia ze znajomymi. Jednak w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia takie sprzęty okazują się niezbędne.

Duże znaczenie ma także fakt, czy uczestniczymy w rozmowie, którą zamierzamy zarejestrować. Możemy nagrywać konwersacje, w których bierzemy udział, jednak nagrywanie osób trzecich bez ich zgody jest nielegalne.

Jeśli zależy Ci na sprawdzeniu, czy Twoje dziecko jest bezpieczne, gdy bawi się w innym pomieszczeniu, bez obaw możesz umieścić podsłuch w jego pokoju i pracować, słysząc dźwięki wydawane przez malucha.

Zastosowanie podsłuchów w opiece nad dzieckiem

Podsłuchy stosowane są nie tylko wtedy, gdy pojawia się zagrożenie ze strony opiekunów dziecka w szkole lub przedszkolu. Obecnie nawet, gdy maluch przebywa w domu, nie mamy pewności, czy nie grozi mu niebezpieczeństwo. Rodzic nie jest w stanie nieustannie spoglądać na dziecko, ponieważ często sam pracuje zdalnie i zajmuje się swoimi obowiązkami zawodowymi, a także domowymi. Wielu decyduje się na skorzystanie z urządzeń podsłuchujących, które zastępują nianię i stanowią elektroniczną opiekę nad maluchem. Jak użyć sprzętu? Wystarczy zainstalować podsłuch w pokoju dziecka lub innym pomieszczeniu, gdzie syn lub córka się bawi. Tymczasem odbiornik rodzic umieszcza tam, gdzie przebywa. Dzięki temu ma możliwość sprawowania nadzoru nad maluchem. W razie niebezpieczeństwa może natychmiast zareagować i udzielić pomocy.

Podsłuch może być także pomocny, gdy nie masz pewności, co dzieje się z Twoim dzieckiem i pojawiają się obawy co do towarzystwa, w jakim nastolatek przebywa. Rodzice wielokrotnie mają wątpliwości, czy dziecko nie bierze narkotyków, ponieważ widzą zmianę w zachowaniu nieletniego lub różnicę w jego wyglądzie i kontaktach z rówieśnikami. W takiej sytuacji warto rozważyć użycie podsłuchu.

Jaki rodzaj podsłuchu wybrać?

Jaki podsłuch najlepiej sprawdzi się w przypadku podsłuchiwania dzieci? Jakie urządzenie założyć w celu ustalenia ich bezpieczeństwa? Polecamy profesjonalny podsłuch SOROKA. Urządzenie spokojnie rejestruje dźwięki z odległości do 10 metrów. Ma bardzo dobrą jakość dźwięku i zbiera także szepty. Możesz mieć pewność, że usłyszysz wszystkie rozmowy i będziesz w stanie zebrać dowody wskazujące na niebezpieczeństwo, w jakim znalazło się dziecko.

Podsłuchiwanie dzieci i nastolatków - pomoc detektywa

Zastanawiasz się, z czego wynika zmiana w zachowaniu dziecka lub nastolatka? Masz podejrzenia, że dzieje się z nim coś złego? Rozważasz użycie podsłuchu, ale masz wątpliwości, czy takie rozwiązanie będzie legalne? Zachęcamy do kontaktu ze specjalistą. Doświadczony detektyw ma szeroką wiedzę na temat takich spraw. Działa szybko, sprawnie i jest dla Ciebie źródłem wiedzy na temat legalności podsłuchów. Na jakie działania z jego strony możesz liczyć?

Zakres usług detektywa w sprawach związanych z podsłuchiwaniem nieletnich:

·       obserwacja nastolatka w czasie wolnym,

·       ustalenie, czy dziecko bierze narkotyki,

·       sprawdzenie towarzystwa, z jakim dziecko przebywa po szkole,

·       wywiad środowiskowy,

·       podpowiedzi w zakresie postępowania z nieletnim zażywającym narkotyki,

·       udzielenie wskazówek na temat legalności podsłuchów,

·       wskazanie najlepszego miejsca do umieszczenia podsłuchów.

Skontaktuj się z Agencją Detektywistyczną Temida i sprawdź, jak nasi specjaliści mogą Ci pomóc.

 

 

Nie znalazłeś tego,
czego szukałeś?

Kontakt

Zostań naszym dystrybutorem

Dowiedz się więcej

Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na naszą politykę cookies

Rozumiem